Osobní nastavení Odhlásit
 
 
logo
Vlkova 456/456
Praha 3
info@samolepkomat.cz
tel.: 720 705 053

Obchodní podmínky

Pro objednávky v internetovém obchode www.samolepkomat.cz platí tyto obchodní podmínky (dále jen „Obchodní podmínky").

 
 

Všeobecná ustanovení

Všeobecné obchodní podmínky jsou platné a účinné od 1.1.2014 a jsou v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník v platném znění.

Objednání zboží

objednávkový systém -
Podmínkou pro naplnění platnosti Vaší elektronické objednávky je vyplnění veškerých požadovaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři.

Smluvní vztah mezi prodávajícím a kupujícím nastává ve cvíli odslání objednávky.

Potvrzení objednávky

pro zfinalizování zakázky je nutné potvrdit náhledové PDF, které spolu s celkovou rekapitulací posíláme na uvedenou e-mailovou adresu.

Všeobecné podmínky pro aplikaci a reklamaci samolepek.

Záruka na zboží prodávané internetovým obchodem Samolepkomat se řídí a je v souladu s platnou legislativou. Nedílnou součástí záručních podmínek jsou také záruční podmínky výrobce. Prosím, věnujte zvýšenou pozornost informacím k vlastnostem a správné aplikaci materiálů. Při nesprávném použití výrobku nebude reklamace uznána.

Aplikace a vlastnosti materiálů.

Vinylové samolepky

Před samotnou aplikací vinylových samolepek je nutné povrch důkladně očistit od veškerých nečistot a odmastit. Podklad musí být rovný a hladký, nedoporučuje se polep lepit přes hrany a prolisy - například u automobilů.

Nejnižší vhodná teplota k instalaci polepu je 10⁰ C, také podklad by neměl být chladnější než zmíněných 10⁰ C. Při nižších teplotách výrobce aplikaci nedoporučuje. Materiál ztrácí na přilnavosti, případně nemusí držet vůbec. Samolepky vlivem okolních podmínek stále pracují, jedná se o lehké změny velikosti (+/- 0 - 3 mm), lepidlo se vytvrzuje pod vlivem slunečního záření.
Vinylové samolepky obsahují běžná lepidla (viz. technické listy zde), která zajišťují dobrou přilnavost za běžných podmínek. Nejsou určeny pro aplikaci na podlahy a nerovné povrchy, zde je třeba použít materiály k tomu určené. Cenovou nabídku materiálu vám můžeme na Vaši žádost sestavit. Vinylové samolepky je potřeba laminovat pro zajištění proti oděru tisku, natržení. V případě nepoužití laminace není tisk chráněn proti oděru a materiál proti natržení a v takovém případě mechanického poškození nelze polep reklamovat.

Textilní samolepky na zeď

Pro ideální vzhled textilních samolepek na zdi a jejich snadnou instalaci doporučujeme aplikovat nálepky na hladký povrch (textilní samolepicí tapety nejsou vhodné na strukturované zdi - na nerovných površích nebude tapeta držet), dále se aplikace tapety nedoporučuje na vícevrstvou malbu. Pro dokonalý výsledek musí být zeď očištěna od prachu.

Textilní samolepka je vhodná také pro jiné hladké materiály jako jsou například sklo, dýha, plech apod. Zde platí stejné podmínky, plocha musí být rovná, hladká, suchá, zbavená nečistot a odmaštěná.

Odstranění textilní samolepky je velmi jednoduché (pokud není aplikována na zeď, zeď s malbou nebo povrch se špatnou - nestabilní povrchovou úpravou) a lze ji bez problému přemístit na jiné místo. Každou takovou operací se však snižuje přilnavost lepidla a je nutné s tím počítat. Pokud bude nálepka aplikována na povrch se špatnou či nestabilní povrchovou úpravou, hrozí při deinstalaci a přemísťování samolepky její znehodnocení. Nekvalitní či znečištěný povrch podkladové podložky zůstane přilepen na samolepce.

Tisk

Tisk je voděodolný, světlostálý po dobu 3-5 let (dle umístění a vlivu okolních klimatických a povětrnostních podmínek). Tiskneme CMYK (4/0).

Grafika a formáty

Vektorová i bitmapová grafika bez vložených barevných profilů. Pokud bude vložen barevný profil, bude zachován datově, ale při tisku bude převeden do profilu tiskárny. V případě nedodání certifikovaných barevných nátisků nelze reklamovat výsledný barevný tisk.

Přijímáme následující vektorové formáty: *.ai (verze do CS5), *.eps, *.pdf a to vždy s vykřivkovanými fonty.

Přijímáme bitmapové formáty: *.jpg, *.tiff, *.bmp, *.png, *.psd a to vždy pouze v jedné finální vrstvě.
Soubory musí být ve velikosti 1:1, 300 dpi, CMYK nebo RGB (RGB bude při tisku převedeno do CMYK).

Neřijímáme formáty Corel Draw, Cad a z jiných nestandartních grafických programů.

Za kvalitu dodaných dat neodpovídáme!

Ořezové cesty

U vektorových dat můžete dodat vámi vytvořenou ořezovou cestu která musí splňovat následující podmínky:

  1. Vzdálenost ořezové cesty musí být min. 4 mm (pokud bude menší, buď ořezovou cestu upravíme nebo necháme, ale je nutné počítat s drobnými odchylkami při tvarovém ořezu, které následně nelze reklamovat)
  2. Cesta musí mít co nejjednodušší průběh s co nejmenším počtem kotevních bodů.
  3. Pokud nedodáte ořezovou cestu, pak cestu vytvoříme my a o tuto přípravu, úpravu cesty bude navýšena výsledná cena. U bitmapových dat cestu připravíme.
  4. Minimální velikost samolepky je 1,5 x1,5 cm.

Úprava dat

Samolepky připravujeme z dodaných dat. Pokud by bylo nějakých úprav třeba, bude zákazník kontaktován s požadavkem o úpravu a zaslání dat nových. O samotnou korekci dat se můžou postarat také pracovníci Samolepkomatu na výslovný požadavek klienta. Cena za úpravu dat bude stanovena dle hodinových sazeb Samolepkomatu, které budou klientovi sděleny v rozpočtu.

Odsouhlasní dat

Data připravená pro tisk zašle pracovník Samolepkomatu pokaždé k odsouhlasení klientovi. Vždy se bude jednat o jeden tiskový arch s viditelnou ořezovou cestou v tiskovém/náhledovém PDF, a to dle velikosti dat. Zaslaný tiskových arch musí zákazník odsouhlasit a podepsat. Klient tak může učinit přímo do náhledového PDF buď elektronicky (elektronickým podpisem), nebo soubor vytisknout a podepsat ručně s datem a zaslat elektronicky zpět. Odsouhlasení tisku přijímáme také formou emailu, kde bude uvedeno jméno a datum, případně elektronický podpis.


Telefonické schvalování korektur a tiskového archu nepřijímáme!


Odsouhlasením tiskového archu schvaluje klient obsahovou stránku zakázky, a to včetně i případných chyb, na které nebylo jasně poukázáno a nebyla požadována jejich oprava. Po odsouhlasení tiskového archu nelze reklamovat obsah.

Postup při reklamaci

Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději do 30-ti dnů od jejího vzniku, tedy převzetí zboží naší firmou. V případě delších reklamací, Vás budeme neprodleně informovat o stavu reklamace.

Termín zhotovení a expedice

Objednávka bude vyřízena v nejkratším možném termínu. Orientační čas zhotovení:

  • příprava dat do cca 5 pracovních dní od objednání
  • tisk, tvarový ořez do cca 7 pracovních dní od obdržení schvalovacího emailu

Poštovné a způsob doručení

Hotové samolepky zasíláme Českou poštou a to jako balík do ruky.

Balík do ruky: 105 Kč (bez DPH)

Platba dobírkou: + 50 Kč (bez DPH)

Platba kartou: + 0 Kč (bez DPH)

Odstoupení od smlouvy

Dle zákona č. 367/2000 má zákazník právo na odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží bez udání důvodu.Odstoupení od kupní smlouvy se řídí níže uvedenými podmínkami.

Při jejich splnění je vrácena kupní cena zboží:

  • výrobek musí být v původním obalu, musí obsahovat všechny části a příslušenství, nákupní doklad, záruční list
  • nesmí jevit známky opotřebení

Ochrana osobních údajů

Osobní údaje jsou chráněny před zveřejněním a použitím třetí osobou. Jsou použity pouze pro zaslání objednané zásilky a pro komunikaci se zákazníkem - zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů