Osobní nastavení Odhlásit
 
 
logo
Vlkova 456/456
Praha 3
info@samolepkomat.cz
tel.: 720 705 053

výroba samolepek

Díky vlastním výrobním technologiím tiskneme na papír, plátno, vinylové samolepky a textil. Podle povahy zakázky používáme digitální tiskárny XEROX, Konica.Minolta nebo velkoplošné plotry Epson a Mimaki.

 
 

Tisk

tiskárny

Tisk probíhá na 4, nebo 10 barevných tiskárnách. Používáme ecosolventní i inkoustové tiskárny, malé serie realizujeme na digitálních LED tiskárnách s velkým rozlišením.

Při následném dokončujícím zpracování aplikujeme na samolepky čirou laminaci a provedeme tvarový výřez na plotteru SUMA.

Tisk je voděodolný, světlostálý po dobu 3-5 let (dle umístění a vlivu okolních klimatických a povětrnostních podmínek). Tiskneme CMYK (4/0), nebo CMYK + Bílá, Oranžová, Šedá, světle purpurová a světle modrá

Materiály:

Bílé vinylové samolepky

Bílá, lesklá nebo matná válcovaná, monomerická PVC fólie (80 μm) s permanentním čirým akrylátovým lepidlem.

Označte si vaše zboží, nebo rovnou vytvořte skvělé etikety pro vaše marmelády, medy a nebo něco ostřejšího. PVC samolepky se nerozmočí a dají se jednoduše odstranit bez zbytků lepidla. Samotný tisk bez laminace se lehce poškrábe, pro větší výdrž je potřeba jej matně nebo leskle zalaminovat. Vinylové samolepky se dají po nahřátí aplikovat i na prohnuté nebo vyduté tvary.

Na přání vám můžeme dodat samolepky v aršíku, nebo rozseparované
na jednotlivé kusy.

Tiskneme na roli o šíři až 160 cm.
Samolepky dodáváme na přání s tvarovým výřezem PVC vrstvy.

Před samotnou aplikací vinylových samolepek je nutné povrch důkladně očistit od veškerých nečistot a odmastit. Podklad musí být rovný a hladký, nedoporučuje se polep lepit přes hrany a prolisy - například u automobilů.

Nejnižší vhodná teplota k instalaci polepu je 10⁰ C, také podklad by neměl být chladnější než zmíněných 10⁰ C. Při nižších teplotách výrobce aplikaci nedoporučuje. Materiál ztrácí na přilnavosti, případně nemusí držet vůbec. Samolepky vlivem okolních podmínek stále pracují, jedná se o lehké změny velikosti (+/- 0 - 3 mm), lepidlo se vytvrzuje pod vlivem slunečního záření.
Vinylové samolepky obsahují běžná lepidla, která zajišťují dobrou přilnavost za běžných podmínek. Nejsou určeny pro aplikaci na podlahy a nerovné povrchy, zde je třeba použít materiály k tomu určené. Cenovou nabídku materiálu vám můžeme na Vaši žádost sestavit. 

Polyethylenové samolepky

Polyethylen je měkčí materiál a samolepky na něj tištěné lépe drží na oblých podkladech, jsou flexibilní a nemají paměťový efekt jako polyesterové. Jsou však náchylnější na poškození.

Polyesterové samolepky

Pevnější a tužší. Ideální na hladké a rovné plochy. dají se potisknout i na klasické laserové tiskárně.

 

Papírové samolepky

Papír je přírodní materiál, je vhodný pro nejjednodušší aplikace, nebo třeba tam, kde je potřeba použít nějaký ekologický nebo přirozeně strukturovaný materiál. Papírové samolepky nejsou pružné a tudíž jimi nelze polepit konkávní a konvexní povrchy. Papírové samolepky nejsou vhodné do vlhkého prostředí a jejich mechanická odolnost se nevyrovná vinylovým samolepkám.

Tapety

Vytvořte si vlastní vzory na klasické, nebo samolepící tapety s látkovým vzorem. jejich povrch je tvořen drobnou látkovou strukturou. Samolepící tapety jsou jednoduché na aplikaci, ale klasické tapetářské lepidlo zase umožňuje lepší napasování motivu a vyšší adhezi ke stěně. Tapety jsou samozřejmě omyvatelné.

Textilní samolepky na zeď (samolepící tapety)

Pro ideální vzhled textilních samolepek na zdi a jejich snadnou instalaci doporučujeme aplikovat nálepky na hladký povrch (textilní samolepicí tapety nejsou vhodné na strukturované zdi - na nerovných površích nebude tapeta držet), dále se aplikace tapety nedoporučuje na vícevrstvou malbu. Pro dokonalý výsledek musí být zeď očištěna od prachu.

Textilní samolepka je vhodná také pro jiné hladké materiály jako jsou například sklo, dýha, plech apod. Zde platí stejné podmínky, plocha musí být rovná, hladká, suchá, zbavená nečistot a odmaštěná.

Odstranění textilní samolepky je velmi jednoduché (pokud není aplikována na zeď, zeď s malbou nebo povrch se špatnou - nestabilní povrchovou úpravou) a lze ji bez problému přemístit na jiné místo. Každou takovou operací se však snižuje přilnavost lepidla a je nutné s tím počítat. Pokud bude nálepka aplikována na povrch se špatnou či nestabilní povrchovou úpravou, hrozí při deinstalaci a přemísťování samolepky její znehodnocení. Nekvalitní či znečištěný povrch podkladové podložky zůstane přilepen na samolepce.

Vyřezané barevné samolepící fólie

Ideální na text, nebo jednoduchou grafiku. Folie se dodávají lesklé nebo matné a jejich barvy mohou být velice různé, od svítivě barevných, fosforových až po metalické. Folie také mohou imitovat některé materiály jako třeba karbon, hliník, dřevo nebo třeba i krokodýlí kůži.

Oblíbená na výlohách a oknech je i nalepovací imitace pískovaného skla, která se dá i potisknout. Jestliže není k dispozici právě vámi preferovaná přesná barva, můžeme si jednoduše vytisknout. Aplikace vyřezaných a vyseparovaných motivů se díky přenosce aplikuje vcelku.

Transparentní samolepky

Vinylové transparentní samolepky poskytují krásný efekt v protisvětle i decentní vzhled. Můžeme je tisknout negativně a tím jsou vhodné pro aplikaci zevnitř na druhou stranu skla.

Jsou vhodné i na decentní označení, kde je potřeba zachovat transparentnost a nenarušit barvu podkladu.

Polepy výloh atp.

Kvalitní vinylové polepy s laminem a tvarovým ořezem jsou vhodné na výlohy, nebo jiné rovné plochy. Kvalitní akrylátové lepidlo se dodává v permanentní nebo semipermanentní variantě, která usnadňuje následnou deinstalaci. V použití se silným protiskluzovým laminem polepy dají použít i na podlahu.

 

Laminace

laminátor

Laminace matná


Transparentní, matná, monomerická PVC laminovací fólie (70 mic.) s permanentním akrylátovým lepidlem, bez UV filtru. - Výrazně prodlužuje životnost samolepek.

Laminace lesklá


Transparentní, lesklá, monomerická PVC laminovací fólie (70 mic.) s permanentním akrylátovým lepidlem, bez UV filtru.

Podlahové lamino


Silná laminace s povrchovou úpravou, která splňuje normy pro protiskluzovou certifikaci ASTM.

 

Tvarový výřez samolepek

Samolepky tvarově ořízneme na řezacím rolovém plotteru SUMA nabo deskovém Graphtec dle vytištěných značek.
Ořez je přesný, doporučujeme však počítat s cca 1-2 mm rezervou posunu ořezu vůči tisku.

U menších samolepek je ořez přesnější, u větších motivů se nepřesnost projevuje více. Je to dáno velikostí archu který se do plotteru zakládá. Maximální velikost tvarového výřezu je cca 160 cm x 200 cm

Jednoduchý výřez samolepek

trvá kratší dobu a tím je levnější.
Jedná se o ořez skládající se ze 3-4 rovných přímek, kruh nebo ovál.

 

Složitý výřez samolepek


je cokoli odlišující se od jednoduchého ořezu, ořez má delší obrysovou cestu, trvá déle a tím pádem je nákladnější oproti ořezu jednoduchému

složitý ořez

Samolepky bez tvarového výřezu


Vytištěné samolepky jsou pouze rozřezány na výsledný formát (čtverec obdélník)

samolepky bez tvarového ořezu

Separace a přenosová folie


Jedná - li se o výřez, vyžadující přesné aplikování všech jeho částí (často text), motiv se po vyřezání ručně vyseparuje a nanese se na něj přenosový papír nebo folie, která usnadňuje aplikaci a fixuje všechny části samolepky (textu) v přesném rozložení. Po nalepení se přenosový papír lehce odstraní.

vinylové řezané samolepky

Luminiscentní folie


Měkčená bezkadmiová PVC folie o síle 450mikrometrů s luminiscentními pigmenty je vhodná například pro označení únikových cest nebo tam kde je opotřeba aby samolepky byly zřetelné i ve tmě. 

Samolepící metalické folie


Kovové zrcadlové samolepky jsou efektivní. Tiskneme na zlaté nebo stříbrné.
Tisk je potřeba zalaminovat protože na metalické folii drží potisk méně. Pro velké náklady používáme UV ofset.

stribrne samolepky

3D gelové samolepky


Díky speciální pryskyřici aplikované na vyřezané vinylové samolepky vám vyrobíme i efektní 3D samolepky s polštářkovým vzhledem.

gelové samolepky

Magnety


Samolepky můžeme dodat nalepené na magnetické folii. Používáme kvalitní
1,0 mm folii jejíž odtrh je 58 g/cm². To zaručí, že se motiv udrží i na dopravních prostředcích. Po dohodě se dá použít i silnější nebo slabší materiál.

Magnet

 

Labely

Nejekonomičtější výroba většího množství samolepek a labelů je na průmyslových rolových laserových nebo inkoustových tiskárnách. Dodání na kotoučcích. Ceny formátů okolo 200 x 140 mm se pohybují okolo 0,5 Kč / ks. 

linka na etikety